Przejdź do następnych akapitów:
- Pomysły aranżacyjne, czyli jak połączyć kuchnię z salonem
- Meble modułowe w ustawieniu korespondencyjnym
- Meble najlepsze do kuchni z salonem?
- Z jakich elementów składają się meble modułowe do kuchni z salonem
Pomysły aranżacyjne, czyli jak połączyć kuchnię z salonem
Kuchnia otwarta na salon powinna tworzyć z nim estetyczną i harmonijną całość. Możną ją uzyskać na wiele sposobów, a jednym z nich jest odpowiednie dopasowanie kolorystyki. Jasne barwy zachowane na całej przestrzeni pozwolą ją optycznie powiększyć i wprowadzą odpowiednią przejrzystość. Z drugiej zaś strony kontrastujące ze sobą podłogi w części kuchennej i salonowej nadadzą większej dynamiki i będą stanowiły nietuzinkową granicę między obiema przestrzeniami.
Inną opcją jest wprowadzanie odpowiedniego łącznika. Niech to będzie stół lub półwysep stworzony z długiego blatu kuchennego, który od strony salonowej może mieć wbudowane półki i szuflady. Uporządkowane wnętrze uzyskamy również poprzez zastosowanie powtarzających się gdzieniegdzie jednakowych elementów dekoracyjnych, np. drewnianego blatu w kuchni i drewnianego stolika w części relaksacyjnej albo identycznie wytapetowanych fragmentów ścian. Jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniem będzie wprowadzenie punktu centralnego. W roli świetnego wyróżnika sprawdzi się tu np. wyspa kuchenna i barowe krzesełka.
Meble modułowe w ustawieniu korespondencyjnym
Decydując się na meble przy kuchni otwartej na salon, pamiętajmy, że style obydwu pomieszczeń powinny ze sobą korespondować. Taki efekt najłatwiej uzyskać, wstawiając meble modułowe do kuchni z salonem, z których gotowych elementów – jak z klocków – sami organizujemy zabudowę przestrzeni. W kuchni możemy więc ustawić małą półkę na przyprawy, a w salonie ta sama półka posłuży jako blat na książki i gazety. Identyczny stół może nam posłużyć w kuchni za mebel jadalniany, w przestrzeni salonowej zaś – za biurko.
Meble najlepsze do kuchni z salonem?
Meble modułowe przypadną do gustu zwolennikom praktycznych rozwiązań. Tego typu zabudowa pozwala bowiem zaprojektować przestrzeń tak, by poruszanie się w niej było jak najmniej uciążliwe. Wybierzemy więc najbardziej funkcjonalne elementy szafek zarówno kuchennych jak i salonowych, by zapewnić sobie maksymalny komfort i wygodę. W bogatej ofercie mamy do wyboru szafki wiszące lub stojące, narożne, pionowe lub poziome, na nóżkach, kółkach czy cokole, kolumnowe albo z witryną.
Meble modułowe polecane są też szczególnie w przypadku nieustawnych pomieszczeń pełnych skosów i wnęk. Odpowiednim ustawieniem mebli modułowych można znacząco wpłynąć na funkcjonalność pomieszczenia. Szerzej o zestawach mebli kuchennych przeczytamy w poradniku.
Z jakich elementów składają się meble modułowe do kuchni z salonem
Decydując się na takie rozwiązanie sami określamy, czego dokładnie potrzebujemy. Meble modułowe nie tylko pozwalają nam dowolnie modyfikować wyposażenie, ale też wielokrotnie zmieniać aranżację. Możemy więc wybrać szafki kuchenne z szufladami lub drzwiami, szafki na zlew, lodówkę czy piekarnik, a w przestrzeni salonowej komodę, półki, witryny, ławę, pufy, narożnik oraz szafkę na telewizor.
Czy wiesz, że Meble modułowe, zwane też systemowymi, wykonuje się najczęściej z płyty MDF lub laminowanej płyty wiórowej, zaś do ich wykończenia używa się laminatu, folii PCV lub drewna. Fronty mebli systemowych zabezpieczone są więc przed wnikaniem zabrudzeń i oddziaływaniem wody. |